Evde çilekli milkshake yapımı ve en güzel noktaları. Yaz aylarında en çok tercih ettiğimiz, hem serinletici hem de tatlı krizlerinin üstesinden gelmeye yardımcı olan milkshake yi evde hazırlamak ister misin? Gençler arasında oldukça beğenilen milkshakenin en çok tercih edilen çeşitlerinden biri de çilek aromalı olandır. Bunu evinizde kolayca yapabilirsiniz. Peki evde çilekli milkshake nasıl yapılır?

Evde çilekli milkshake yapımı 1980’li yılların başında hem Avrupa hem de Amerika ülkelerinde ortaya çıkan milkshake, sıcak yaz günlerinde tüketilen, serinletici etkisiyle baş döndüren dondurmalı ve meyveli bir içecek olarak bilinir. Yurtdışında oldukça rağbet gören milkshake, ülkemize girdikten sonra da kısa sürede beğenilerek birçok çeşitle satılmaya başlandı. Muzlu, çilekli, çikolatalı ve kivili başta olmak üzere sayamadığımız birçok çeşidi olan milkshake yi yalnızca dışarıda satın alarak değil, evinizde bulunan malzemeleri kullanarak kendi ellerinizle bile yapabilirsiniz. Biz bu yazımızda çilekli milkshake yapımı üzerinde duracağız. Peki evde çilekli milkshake yapmanın püf noktaları nelerdir? Hangi malzemeleri kullanmalıyız? İşte bu soruların cevapları geliyor.

Evde Çilekli Milkshake Yapımı

Çilekli Milkshake Tarifi

Çilekli Milkshake Malzemeleri

  • 3 top vanilyalı dondurma.
  • Bir su bardağı süt.
  • Yarım su bardağı çilekli yoğurt.
  • Buz parçacıkları.

Evde Çilekli Milkshake Yapılışı

Evde çilekli milkshake yapılışı nasıl peki? Süt, çilek ve buz parçalarını bir kabın içine koyup karıştırmaya başlayın. Dondurma toplarını bardağın içine koyun ve üzerine yaptığınız karışımı ekleyin. Soğuk bir şekilde bekletmeden servis ederseniz tam olarak tadını alabilirsiniz. Afiyet olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir